2022-03-25
Naujienos

Lietuvos ir Norvegijos inžinerijos profesionalų pagalba – kolegoms Ukrainoje

5 min skaitymas

Vos tik prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą bene visas pasaulis neliko abejingas. Lietuvos ir Norvegijos inžinerijos profesionalus subūręs „Rocket Cluster“ ne tik suskubo teikti finansinę bei žmogiškąją pagalbą, tačiau ketina į savo gretas priimti ir kolegas iš Ukrainos.  

„Sužinojus apie karą Ukrainoje, žinoma, ištiko šokas, tačiau netrukus pradėjome galvoti, ką galime padaryti, kaip padėti. Norėjosi prisidėti čia ir dabar, todėl ne tik nuolat sekame naujienas, bet ir prisidedame viskuo, kuo galime.

Mūsų akcininkai ir partneriai Norvegijoje netruko sureaguoti bei prisijungti prie nepamainomos pagalbos karo niokojamai šaliai. Be abejonės, karas paveikė ir mūsų darbus, tačiau svarbiausia dabar yra žmonių gyvybės“ – sakė „Metal Production“ ir „Rocket Cluster“ vadovas Gediminas Tamošaitis.

Pasak G. Tamošaičio, dabartinė situacija yra kur kas sudėtingesnė nei COVID-19 krizės metu. Nuo pat karo pradžios „Rocket Cluster“ nariai rūpinasi pabėgėlių apgyvendinimu, pagalba žmonėms tiek Ukrainoje, tiek ir atvykus į Lietuvą, tačiau nepamiršo ir savo kolegų ukrainiečių.

„Dabar mes visi turime daug darbų, iššūkių ir kartu reikia susitelkti. Žinoma, kad niekas nebus taip, kaip buvo anksčiau. Turime susikoncentruoti į kitus dalykus ir nepamiršti savo vertybių. Kartu tikrai galime būti stipresni“, – kalbėjo jis.  

Jau ir anksčiau su daugelio pasaulio šalių inžinieriais bendradarbiaujantis „Rocket Cluster“ ketino pradėti dirbti ir su Ukrainos kolegomis, kurie, pasak pašnekovo, yra itin stiprūs branduolinės inžinerijos srityje. Tačiau prasidėjus karui komanda nusprendė ne laukti bendradarbiavimo galimybių, o pakviesti talentingus kolegas prisijungti nieko nelaukiant.

„Galime tiek bendradarbiauti, tiek ir pasiūlyti darbą IT, mechanikos inžinerijos bei kitų inžinerijos sričių atstovams. Inžinerija neturi sienų, todėl tikiu, kad kartu galėsime sukurti daug puikių projektų“, – vylėsi G. Tamošaitis, vadovaujantis klasteriui „Rocket Cluster”, suvienijusiam skirtingas inžinerijos komandas, kurias jungia aistra inovacijoms ir technologijoms.

Įmones UAB „Metal Production“, UAB „Santaviltė“, UAB „Anaga“, UAB „LZtechnika“,  UAB „AKSONAS“ bei du neasocijuotus narius UAB „TeleSoftas“ ir UAB „BE LIVE“ sujungęs „Rocket Cluster“ šiuo metu dirba su daugeliu inžinerijos sričių, tarp kurių moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra, projektų, statinių, sistemų, įrenginių, produktų bei prietaisų kūrimas, įvairių inžinerijos projektų vystymas, gamyba ir pristatymas, lazerių kūrimas ir pritaikymas pramonėje, daiktų interneto technologijų kūrimas ir diegimas, šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) sistemų kūrimas, šiuolaikinių greitaeigių duomenų perdavimo sistemų projektavimas ir diegimas, konsultavimas įvairiais inžinerijos bei kapitalo pritraukimo klausimais, jūros dumblių auginimas ir nuėmimas bei kt.